Cezaevine konulan 17 yaşındaki Batmanlı çocuk maruz kaldığı istismar ve şiddet nedeniyle kaçtı

Batman Cezaevinden, ailesine haber verilmeden Elazığ Cezaevine nakledilen 17 yaşındaki hükümlü A.E. iddialara göre cezaevi çalışanlarının cinsel istismarına maruz kaldığı ve  cezaevi çalışanların istismar ve tehtidlerine dayanamadığı için cezaevinden kaçtığı ortaya çıktı.

İDDİALARI YEREL GAZETE ORTAYA ÇIKARDI

Batman’da bir yerel gazetenin köşe yazarı tarafından kaleme alınan bir yazıda 17 yaşındaki A.E. isimli bir çocuk hakkında açılan soruşturma sonrası Batman Cezaevine konuldu. A.E. bir süre sorna ailesinden habersiz şekilde Elazığ Açık Cezaevine nakledildi. A.E. cezaevinde yerleştiği koğuşa eşyalarını taşırken cezaevi çalışanları tarafından baskı gördüğü ileri sürüldü. İddialara göre cezaevi çalışanları, çocuğa “Biz burada Kürtleri istemiyoruz. İstediğimiz zaman gelip koynumuza gireceksin ya da kaçıp gideceksin” diyerek tehtid ettiği ifade edildi.

ŞİDDETE MARUZ KALDI

Bunun üzerine kendisine yönelik sözlere tepki gösteren A.E. hortumla şiddete maruz kaldığı ve maruz kaldığı şiddet nedeniyle de vücudunda yara izleri oluştuğu belirtildi. A.E. Cezaevinde kendisine yönelik tehtid ve istismar nedeniyle de koğuş arkadaşıyla birlikte, açık izindeyken firar ettiği ifade edildi.

AİLE ENDİŞELİ

A.E.nin ailesi, oğullarının hayatından endişe duyduklarını ifade etti.  Oğlunun, cezasını çekmeye razı olduğunu ancak Elazığ Cezaevine girmemek için her şeyi göze aldığını söyleyen annesi “Oğlum, sadece bir kez özel numaradan aradı. Ben cezamı çekmeye razıyım ama ölürüm de Elazığ Cezaevine dönmem dedi. Oğlum, yaklaşık 10 gündür kayıp. Endişeliyim. Gözüme uyku girmiyor” dedi. (Haber Merkezi)

SOSYAL AĞDA PAYLAŞ