Eğitim-Sen Batman Şubesi, Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisiyken 12 Mayıs 2010 tarihinde Muğla’da yaşanan öğrenci olayları sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Şerzan Kurt adına öykü ödüllerinin 12.’sini düzenliyor. Eğitim-Sen yarışmaya katılım koşullarını açıkladı. Açıklamada şöyle denildi; “-Katılımcılar daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler.

-Yarışmanın dili Kürtçe ve Türkçedir. Her dilde ayrı ödül verilecektir. Jüri uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir.

-Öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğrafı da içeren bir mail ile serzankurt2011@gmail.com adresine gönderilmelidir. Son katılım tarihi 1 Eylül 2022’dir.

-12. ŞERZAN KURT ÖYKÜ ÖDÜLÜ’nün sonuçlanmasının ardından hazırlanacak kitapta Seçici Kurul’un uygun göreceği eserlere yer verilecektir. Yarışmaya eser gönderenler bu hükmü kabul etmiş sayılacaktır.

-Sonuçlar basın yoluyla açıklanacak olup, ödüller 12 Kasım 2022’de gerçekleştirilecek bir etkinlikle verilecektir. -Ödül, kurum tarafından verilecek bir plakettir. Para ödülü verilmemektedir.”

%d blogcu bunu beğendi: