Gece Görüşü programında Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil’i ‘Biden taraftarı’ olmakla suçlayınca Canikligil sert karşılık verdi.

CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programında Hürriyet gazetesi ABD muhabiri Razi Canikligil ile Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin arasında sözlü kavga yaşandı. 

Amerika’dan yayına bağlanan Razi Canikligil, Zafer Şahin’in kendisini “Biden’cı” olmakla itham ederek tarafsız olmadığını söylemesi üzerine “Sen aptal, şapşal adamın tekisin. Milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun” dedi. Bunun üzerine yayında tansiyon yükseldi. Sert sözlerini bir süre daha sürdüren Canikligil yayını terk etti ardından Twitter’da kamuoyundan özür diledi.

Zafer Şahin konuşmasında “Ben Razi Bey ile polemiğe girmek istemiyorum ama Razi Bey sürekli beni dahil etmeye çalışıyor. Herkes bana diyor ki ‘Razi bey Amerika’yı hiç bilmiyor. Hem madem Razi beyin Trump ile arası iyi neden bir kere bile röportaj yapmamış?’ Ben size bunları söylüyor muyum?” dedi.
 
Zafer Şahin sözlerine “Twitter’ın Trump’ı bloklaması çok önemlidir. Twitter FETÖ hesaplarının cumhurbaşkanının İzmir’e gidişini altına müzik yerleştirip verdiler, yalan olduğu ortaya çıktı ve Twitter bir şey yapmadı. Bunun gibi onlarca örnek verebilirim, hiçbir şeye etkisi olmayan Twitter’ın ABD seçimlerine müdahale ettiğini Amerikan Başkanı söylemişken dikkate almalısınız” dedi.

ZAFER ŞAHİN ARAYA GİRDİ

Razi Canikligil konuşmaya başladığında tekrar araya giren Zafer Savaş, Canikligil’in sert tepkisiyle karşılaştı. Razi Canikligil, Zafer Savaş’a “Siz öyle dar zihniyetlisiniz ki yurtdışında yaşayan milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsunuz. Sen aptal adamın tekisin, sen aptal şapşal adamın tekisin. Sana yazıklar olsun, milyonlarca insanı zan altında bıraktın.” diye konuştu. 

Savaş’ın “Seviyeni gösterdin” demesi üzerine Canikligil, “Sen cahil, aptal bir gazetecisin. Kariyeri olmayan şapşal bir adamın tekisin. Yurtdışında yaşayan milyonlarca Türk’ü zan altında bıraktın, geri zekalı.” dedi.

Hande Fırat’ın araya girmeye çalışması üzerine Canikligil, “Ben bu programın seviyesini yükseltmeye geldim sen bana Amerikan bayrağına yemin ettin diyorsun, terbiyesize bak.” dedi. Tartışmanın uzaması üzerine “benim için bu program bitmiştir ben böyle bir seviyesizliğe girmem” diyen Canikligil, yayını terk etti.

Canikligil, yayını terk ettikten sonra Twitter hesabından “Hepinizden özür diledim, günlerdir zor dayandım. Buraya kadarmış” açıklamasını yaptı.