DEM Parti Çınar’da iki aile arasında barışı sağladı

DEM Parti Çınar’da iki aile arasında barışı sağladı
Yayınlama: 26.03.2024

DEM Parti, Çınar ilçesinde aralarında husumet olan aileleri barıştırdı.

DEM Parti Çınar ilçe örgütü tarafından düzenlenen etkinlikte, Beritan aşireti aileleri DEM Parti Çınar Belediye Eşbaşkan Adayları Semra Akyüz ve Mehmet Şirin Arzu, Diyarbakır İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği (MEBYA-DER), Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) temsilcileri, Barış Anneleri ve kanaat önderlerinin katılımıyla bir araya getirildi.

Barış Annesi Havva Kıran, törende yaptığı konuşmada, ailelere teşekkür ederek, Ramazan ayının barışa, birliğe ve beraberliğe vesile olmasını diledi. Kıran, DEM Parti’nin varlığının toplumdaki yaraları iyileştireceğine inandıklarını ifade etti ve Kürt halkının birlik ve beraberliğini sağlamak için çaba gösterdiklerini vurguladı.

DEM Parti Milletvekili Serhat Eren ise ailelere kapılarını kendilerine açtıkları için teşekkür ederek, yüz yıldır devam eden sorunların çözümünde barışın önemine değindi. Eren, Kurdistan ve Türkiye topraklarında barış ve huzurun sağlanması için evlerde barışın tesis edilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Törenin ardından iftar vesilesiyle barış yemeği dağıtıldı. Bu tür etkinliklerin toplumsal barışın sağlanması ve birlikte yaşama kültürünün güçlendirilmesi açısından önemli olduğu belirtildi.