DEM Parti’den Erdoğan’a Demirtaş yanıtı: Talimatlı mahkeme bile yalanladı

DEM Parti’den Erdoğan’a Demirtaş yanıtı: Talimatlı mahkeme bile yalanladı
Yayınlama: 14.06.2024

DEM Parti, Erdoğan’ın Demirtaş hakkındaki sözlerine, “Kendi yönlendirdiği, talimatla yargılama yaptırmaya çalıştığı mahkeme bile Erdoğan’ı yalanlamışken, o hala bu algıyı yayma peşinde” yanıtıı Verdi. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili İspanya’da sarf ettiği sözlere yanıt verdi.

Partinin sanal medya hesabından yapılan açıklamada, Erdoğan’ın Kobanê Davasında kumpas kurduğunu ve bu kumpasların ise çöktüğünü ancak buna ragmen bile bile hala Demirtaş ve diğer tutuklu siyasetçileri yaşanan ölümlerden sorumlu tutmaya devam ettiğine işaret etti.  

‘MAHKEME BİLE ERDOĞAN’I YALANLADI’

Açıklamada, “Kendi yönlendirdiği, talimatla yargılama yaptırmaya çalıştığı mahkeme bile Erdoğan’ı yalanlamışken, o hala bu algıyı yayma peşinde.  Tekrar hatırlatalım: Arkadaşlarımız yaşanan ölümlerden sorumlu olduğu için değil onurlu bir çağrının arkasında durduğu için, Erdoğan’ın korumaya çalıştığı saltanatını titrettiği için rehindir. Tüm yalanlarınıza ve algı operasyonlarınıza rağmen tarih böyle yazacaktır” denildi.