Demirtaş’tan Rojavalı avukatlara teşekkür mesajı

Demirtaş’tan Rojavalı avukatlara teşekkür mesajı
Yayınlama: 31.05.2024

Selahattin Demirtaş, Kobanê Davası nedeniyle BM ve AİHM’ne yönelik çağrı mektubu yayınlayan Kobanêli avukatlara bir mesajla teşekkür etti: İntikam yargılamalarını direnerek boşa çıkaracağız. Kalbimiz dışarıda direnen halkımızla birlikte.

Rojava’da ve dünyanın çeşitli şehirlerinde yaşayan Rojavalı avukatların, Kobanê Davası kararına ilişkin geçtiğimiz günlerde; Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yönelik yayınladıkları çağrı mektubuna, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bir mesajla teşekkür etti.

Demirtaş’ın avukatlarından Mahsuni Karaman’ın, sosyal medya hesabından paylaştığı Kürtçe, Türkçe ve İngilizce teşekkür mesajında Demirtaş, Kobanê Davası’nı ‘intikam yargılaması’ olarak nitelendirdi ve “halkımızla birlikte direnerek boşa çıkaracağız” dedi.

‘HÜCREDE DE OLSAK KALBİMİZ DİRENEN HALKIMIZLA BİRLİKTEDİR’

“Hücrede de olsak kalbimiz, ruhumuz dışarıda direnen halkımızla birliktedir” diyen Demirtaş’ın mesajı şöyle:

Benim şahsımda yaptığınız çağrıyla siyasi nedenlerle hapishanelerde yasadışı şekilde tutulan siyasetçilerle dayanışma göstermiş olmanızdan onur ve mutluluk duydum.

DAEŞ barbarlığına karşı insanlık onurunun savunması anlamına gelen tarihi Kobani direnişini hazmedemeyenlerin yürüttüğü intikam yargılamalarını da halkımızla birlikte direnerek boşa çıkaracağız elbette. Hücrede de olsak kalbimiz, ruhumuz dışarıda direnen halkımızla birliktedir.

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederken, özgür yarınlara görüşebilmeyi umut ediyorum.”