HDP binasının basılarak Deniz Poyraz’ın katledilmesini protesto eden HDP yöneticileri ve TJA aktivistlerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

HDP İzmir İl binasının basılarak partili Deniz Poyraz’ın katledilmesini protesto edenlere yönelik gözaltı operasyonu başladı. 

İstanbul’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Esenyurt ilçe yöneticileri ve Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistlerinin de aralarında olduğu 10 kişi gözaltına alındı. HDP Esenyurt İlçe yöneticilerinin tamamının evlerinde arama yapıldığı öğrenildi.  

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre gözaltı operasyonuna gerekçe olarak, “Deniz Poyraz’ın katledilmesini protesto için yapılan eylemlere katılmak” gösterildi.  

Evlerde yapılan aramalar ardından, TJA aktivisti Saliha Yöyler, HDP İl yöneticisi İsmail Çelik,  HDP Esenyurt ilçe yöneticileri Kerem İpekli, Murat Turgut ve Cahit Alkan, HDP Esenyurt eski ilçe Eş Başkanları Nedim Karçık ve Ayfer Yılmaz, Hanım Sever, Refik Karçik, Fikret Tekin gözaltına alındı.

%d blogcu bunu beğendi: