Dilek İmamoğlu’ndan ‘zafer işareti’ açıklaması

Dilek İmamoğlu’ndan ‘zafer işareti’ açıklaması
Yayınlama: 27.07.2023

Zafer işareti yaptığı için hedef gösterilen Dilek İmamoğlu, “İnsanların ağzına laf vermemek için kendimizden bazı şeyleri kısıtlıyoruz. Bütün gerçekleri kapalı kapılar ardında yaşadığımız için kaybediyoruz aslında” dedi.

 CHP’nin Van mitinginde yaptığı zafer işareti nedeniyle hedef gösterilen Dilek İmamoğlu, katıldığı Katarsis adli YouTube programında konuştu. “Bu yüzden kaybediyoruz bence çünkü olduğumuz gibi davranmadığımız için kaybediyoruz” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“İnsanların ağzına laf vermemek için kendimizden bazı şeyleri kısıtlıyoruz. Bütün gerçekleri kapalı kapılar ardında yaşadığımız için kaybediyoruz aslında. Benim yaptığım zafer işareti bir bütünüz, birlikte başaracağız, bu mücadele hepimizin mücadelesi, o bir başarı işareti. Yani evrensel olarak kabul edilmiş bir zafer işareti. Başka hiçbir anlam içermiyor.

Siz ne yaparsanız yapın, yaptığınız her şey mutlaka başka yerlere çekilecektir çünkü onlar öyle biliyorlar siyaseti. Biz bunu değiştirmeye çalışıyorsak neden onlar gibi davranalım? Biz daha şeffaf bir yönetim için geliyoruz, barışmak zorundayız. Yoksa bunun bedelini çocuklarımız ve onların çocukları ödeyecek. Bu ülke bizim hiçbir yere gitmeyeceğiz. Çocuklarımız da onların çocukları da bu ülkede yaşayacak.”

NE OLMUŞTU?

CHP’nin seçim döneminde Van’da düzenlediği mitinge İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte katılmıştı. Mitingde sahneye çıkan Dilek İmamoğlu, mitinge katılanları selamlarken zafer işareti yapmıştı. Zafer işareti yapan İmamoğlu hedef gösterilmişti. Hedef gösterenlerden biri de eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmuştu. Soylu, “Bu bay bay Kemal Van’da bir miting yaptı. Mitinge aynı zamanda Ekrem İmamoğlu da hanımıyla beraber katıldı. HDP bayrağı salladılar. PKK’nın yaptığı zafer işaretini yaptılar. Meydanda 11 bin kişi vardı. 10 bin kişi ‘Selo’ya özgürlük’ diye bağırdı” demişti. (HABER MERKEZİ)