Gazeteci Melis Alphan’a 2015 Diyarbakır Newroz’undan paylaştığı fotoğrafı nedeniyle “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Karakoldan aranan Alphan savcılığa ifade verdi. Gazeteci Melis Alphan, 2015 Diyarbakır Newroz’undan paylaştığı fotoğraf nedeniyle “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla soruşturma açıldığını duyurdu.

‘BU GÖRÜNTÜLER TÜM TV KANALLARINDAN YAYINLANMIŞTI’

Basın Suçları Bürosunda şüpheli sıfatıyla ifade veren Melis Alphan, soruşturmanın fotoğrafta örgüt bayrağı görüldüğü için açıldığını belirtti ve “Oysa o gün bu görüntüler tüm tv kanallarından yayınlanmıştı; devlet oradaydı” diye tepki gösterdi.

Soruşturmanın yıllar sonra açılmış olmasına da tepki gösteren Melis Alphan, gelişmeyi sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu:

“Gün normal başladı ama karakoldan bir telefonla adliyede son buldu. Yıllar yıllar önce yaptığım bir paylaşım nedeniyle. Son moda bu.”

“Çözüm Süreci’nin hızlandığı 2015’teki Diyarbakır Nevruz’undan taa 6 yıl önce paylaştığım fotoğraf nedeniyle “Terör Propagandası Yapmak” suçundan hakkımda soruşturma açılmış. Şüpheli sıfatıyla ifade verdim. Oysa gün bu görüntüler tüm tv kanallarından yayınlanmıştı; devlet oradaydı.”