HDP’li meclis üyesi haberi olmadan AKP’ye üye yapıldı

HDP’li meclis üyesi haberi olmadan AKP’ye üye yapıldı
Yayınlama: 18.10.2022

HDP Silvan Belediye Meclis üyesi Pınar Memiş, haberi olmadan AKP’ye üye yapıldı.  

E-Devlet’te sorgulama yapan yüzlerce kişi, haberleri olmadan AKP’ye üye yapıldıklarını öğreniyor. Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Halkların Demokratik Partisi’nden belediye meclis üyeliğine seçilen Pınar Memiş’in de haberi olmadan AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıktı. Memiş, 14 Ekim’de yaptığı siyasi parti üyelik sorgulamasında AKP Silvan İlçe Teşkilatı’na üye yapıldığını öğrendi.  

‘BU AHLAKSIZLIKTIR’

Memiş, “Bugüne kadar her şeyi çaldılar, şimdi de özel bilgilerimiz çalıyorlar” sözleriyle duruma tepki gösterdi. Memiş, HDP Meclis üyeliği devam ettiği süreçte AKP’ye üye yapıldığına işaret ederek, “Kimliğim nasıl onların eline geçmiş? Yarın kimlik bilgilerimiz üzerinde daha büyük şeyler de yaparlar. Bu durumu kabul etmiyorum. Konuya ilişkin şikayette bulunacağım. Bu ahlaksızlıktır” dedi. 

Memiş, herkese siyasi parti üyelik sorgulaması yapması yönünde çağrıda bulunarak, şunları söyledi: “Bir partinin belediye meclis üyesini bile AKP’ye haberi olmadan üye yapıyorlarsa demek ki herkesi yapıyorlardır. Başta kadınlar olmak üzere tüm yurttaşlar siyasi parti üyeliklerini kontrol etsin.”