İki çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle Mustafa Saydam’a ve ona yardım ettiği gerekçesiyle de Dilek Ece Aydemir’e 42 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Ankara’da 12 ve 13 yaşındaki iki çocuğa yönelik istismar suçlamasıyla yargılanan Mustafa Saydam ve Dilek Ece Aydemir hakkında mahkeme, 42 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti.

Dilek Ece Aydemir ve birlikte olduğu erkek hakkında iki çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Sincan’da yaşayan Aydemir, geçen yıl üst kat komşunun kızını ve yanlarına misafirliğe gelen arkadaşını Mustafa Saydam’ın kiraladığı eve götürdüğü ve Saydam’ın burada, iki çocuğa zorla içki içirip darbettiği ve istismarda bulunduğu iddia edildi. Binada görevli kapıcının sesler üzerine zile basmasının ardından Saydam, çocukları bıraktı. Çocuklardan biri durumu annesi F.T.’ye anlattı. F.T.’nin şikayeti üzerine Mustafa Saydam ile Dilek Ece Aydemir, polis tarafından yakalanıp mahkemece tutuklandı.

Mahkeme heyeti sanık Mustafa Saydam’a, ‘nitelikli cinsel istismar’ eyleminden toplam 30 yıl ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 12 yıl 6 ay olmak üzere 42 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanık Dilek Ece Aydemir de aynı suçlara iştirakten 42 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

‘HİÇ KİMSE, HİÇBİR ANNE DAVASINDAN VAZGEÇMESİN’

“Davadan vazgeçmemiz için bizimle çok uğraştılar” diyen M.T’nin annesi F.T. (43), “Bu tarz olayları izlediğimde üzülüyordum. Çok ağladığım çocuk olmuştur. Bir gün benim de başıma geleceğini düşünmemiştim. Her ikisi de 40 yılın üzerinde ceza aldılar. Ben bunlara bu kadar ceza verilmesine çok sevindim. Hiç kimse hiçbir anne davasından vazgeçmesin. Davadan vazgeçmemiz için bizimle çok uğraştılar. Ben hiçbir şekilde davamdan vazgeçmedim. Ölsem de vazgeçmeyeceğim dedim. Ben hiçbir şekilde iyi hal indirimi yapılmasını ya da aftan yararlanmalarını istemiyorum ki başka çocuklar da zarar görmesin” ifadelerini kullandı.

Avukat İbrahim Ethem Yiğit, sanıkların nitelikli cinsel istismar suçundan ceza aldıklarını söyleyerek, “Kadın olan sanık da aynı cezayı aldı; ama kadın burada eylemi gerçekleştiren kişi olarak değil suça iştirak eden kişi olarak bu cezayı aldı. Dolayısıyla onun erkek şahıstan durumu nitelik itibarıyla biraz farklı olsa da suça iştirak etmesi bakımından ona da aynı ceza mahkemece takdir edildi” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: