Kadın konferansı başladı:Yüksekdağ ve Kışanak’tan mesaj: Yeniye ve daha ileriye ulaşacağız

Kadın konferansı başladı:Yüksekdağ ve Kışanak’tan mesaj: Yeniye ve daha ileriye ulaşacağız
Yayınlama: 08.09.2023

ANKARA – Yeşil Sol Parti’nin Kadın Konferansı’na mesaj gönderen tutuklu siyasetçiler Gültan Kışanak ve Figen Yüksekdağ, “Kadın iradesinin kolektif çalışma ve başarılarımızın temel dinamosu olduğunu hiçbir zaman unutmadan unutturmadan yeniye ve daha ileriye ulaşacağız” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) “İsyanımızla Örgütleniyor, Özgürlüğümüzü Savunuyoruz. (Bi serhildan û rexistinê em azadiyê diparêzin)”  şiarıyla gerçekleştirdiği kadın konferansı, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Konferansa, tutuklu siyasetçiler Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile Amed Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak mesaj gönderdi. 

TUTUKLU SİYASETÇİLERDEN MESAJ 

Gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi: “Sevgili kadınlar, değerli yoldaşlar merhaba hepinize. Yoğun bir çalışma ve halka buluşma sürecinin ara durağı olan konferanslarımızda bu emeğin ürünü olacağımıza inancımız tamdır. Kadın iradesinin kolektif çalışma ve başarılarımızın temel dinamosu olduğunu hiçbir zaman unutmadan unutturmadan yeniye ve daha ileriye ulaşacağız. Biz zindanlardaki kadın yoldaşlarınız her durumda ve zorlukta yanınızdayız. Neleri başardığımızı dönüp hatırlayalım ve nerelerden dimdik gelip geçtiğimizi… Zapt edilemez kadın gücü, cins bilinci ve iradesiyle kadın devrimi ve ruhuyla bu eşikten de sıçrayarak geçeceğiz. Hepinize kucak dolusu yoldaşça selamlarımızla. Sevgiyle umutla dirençle kalın.”