Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, HDP’nin, 6’lı masanın bir parçası olup olmadığı tartışmalarına yönelik ‘HDP, gündemimize hiç gelmez. HDP meselesini hiç konuşmuyoruz’ dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İzmir Platformu Başkanları ile bir otelde gerçekleştirdiği Muhtarlar Buluşması toplantısında, soruları yanıtladı.

HDP’nin, 6’lı masanın gündemine gelip gelmediğinin sorulması üzerine Karamollaoğlu, şu cevabı verdi:

“HDP, gündemimize hiç gelmez. HDP meselesini hiç konuşmuyoruz. Şu anda gündemimizde yok ama HDP diye parti var mı? Var. Yüzde 10’un üzerinde oyu var mı? Var. Seçimlerde bunun etkisi olacak mı? Mutlaka etkisi olacak. Partilerin onunla ilgili, onlarla bir irtibatı olabilir ama bu 6’lı masanın bu meseleyle ilgilendiği manasına, 6’lı masanın ortağı olduğu manasına hiç gelmez. Hiçbir zaman olmadı.”

‘HDP SEÇMENİ AKLISELİM OY KULLANMALI’

Bunun özellikle gündeme getirilmek istendiğini savunan Karamollaoğlu, “HDP’nin oylarının, özellikle seçmeninin aklıselimle oy kullanması gerektiğine inanıyorum. Çünkü onlar bizim vatandaşımız, beraber oturuyoruz, beraber kalkıyoruz. HDP milletvekili Mecliste var mı? Var. Her ilde var mı? Birçok ilde var. Biz bunları yok sayamayız. Ama HDP, 6’lı masanın bir parçası değil” ifadelerini kullandı.

%d blogcu bunu beğendi: