Nusaybin’de 7 kişi gözaltına alındı

Nusaybin’de 7 kişi gözaltına alındı
Yayınlama: 26.07.2023

MARDİN – Nusaybin’de dün yaşanan ev baskınında bir kişinin yaşamını yitirmesinin ardından ilçede 7 kişi gözaltına alındı. 

Mardin’in (Nusaybin) ilçesi Kışla Mahallesi ile Selahattin Eyyubi mahalleleri arasında bulunan Sakarya Caddesi üzerinde bulunan bir eve dün polisler tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında bir kadın yaşamını yitirdi. Baskının ardından bir kişinin yaralı şekilde gözaltına alındığı belirtildi. 

Olayın ardından yapılan ev baskınlarında, Bedia Adıgüzel ile birlikte aynı aileden Celal Oğuz ile eşi Edibe Oğuz, oğlu Cihan Oğuz, kızı Halime Oğuz gözaltına alındı. Ayrıca adı öğrenilemeyen bir kişi ile DBP İlçe Eşbaşkanı Remziye Bayhan da gözaltına alınarak, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

BAKANLIK AÇIKLAMASI 

İçişleri Bakanlığı, olayın ardından yaptığı açıklamada, “Bir kadının şüpheli hareketleri nedeniyle yapılan ihbar üzerine şahsın girdiği meskene giden ve kimlik bilgisine başvurmak isteyen polis memurlarımıza silahlı saldırıda bulunulmuştur” iddiasında bulundu. 

YAŞAMINA SON VERDİ 

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre; olaydan önce bölgede herhangi bir silah sesi duyulmadı. Herhangi bir çatışmanın olmadığı belirtilen evde, özel harekat polislerinin kapıyı kırmalarının ardından bir patlama meydana geldi. Kimliği öğrenilemeyen bir kadının, yaşamına son verdiği belirtildi. 

Yine yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre; baskından 3 gün önce mahallede polis hareketliliği başladı.