HABER MERKEZİ – Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri, Qamışlo’daki SİHA saldırısında 4 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandığını açıkladı. 

Kuzey ve Doğu Suriye’nin Qamişlo kentinin Sinaa Mahallesi’nde Hisko benzinliğine yakın bir yerde bir araca saldırı düzenlendi. Hawar Haber Ajansı’nda (ANHA) yer alan habere göre, saldırıda 4 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı. 

Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri, konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Güçlerimizin yaptığı soruşturmada elde edilen ilk bilgilere göre, bugün saat 16.21 sıralarında Qamişlo’nun Sinaa Mahallesi’nde bulunan Hisko benzinliğine yakın bir noktada bulunan bir araca Silahlı İnsansız Hava Aracıyla (SİHA) saldırı yapıldı.İşgalci Türk devletine ait olan SİHA ile yapılan saldırıda 4 yurttaş şehit düşerken, 2 yurttaş da yaralandı. Yaralıların durumları ağır ve hastanede tedavi altına alındı. Saldırının yaşandığı bölgede bulunan işyerlerinde de maddi hasarlar oluştu. Şehitlerin kimlik bilgilerinin tespit edilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.

Türk devletinin halka yönelik sürdürdüğü saldırıların nedeninin, uluslararası sessizlik olduğunu bir kez daha teyit ediyoruz.”

%d blogcu bunu beğendi: