Şenyaşar ailesi: Yetkilileri vicdana davet ediyoruz

Şenyaşar ailesi: Yetkilileri vicdana davet ediyoruz
Yayınlama: 04.04.2022

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, “Adalet sarayının önünden yetkilileri vicdana, adalete davet ediyoruz” diye belirtti.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti, 392’nci gününde devam ediyor. Emine ve Ferit Şenyaşar, sabah erken saatlerde oruçlu olmalarına rağmen Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre uzakta bulunan Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbet eylemini başlattı.

Şenyaşar ailesi, adliyeye gelen avukat ve yurttaşlara, adalet mücadelesine dair aktarımlarda bulunuyor. İki gündür adliye binası önünde iftarlarını açan anne ve oğlu bugün 3’üncü gününde yine adliye binası önünde orucunu açacak. Aile sanal medya hesaplarından, Urfa Valisi Abdullah Erin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hesaplarını etiketleyerek “İslam dayanışmadır. Ramazan paylaşmaktır. Üstünleri koruyan adalet sarayının önünden yetkilileri vicdana, adalete davet ediyoruz. Bu yaptığınız zulümden başka bir şey değildir” mesajı paylaştı. (MA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.