Yeşil Sol Partili Oduncu’nun sağlık Bakanına yönelttiği soru önergesine Batman valiliği cevap verdi

Yeşil Sol Partili Oduncu’nun sağlık Bakanına yönelttiği soru önergesine Batman valiliği cevap verdi
Yayınlama: 08.09.2023

Yeşil Sol Parti Milletvekili Zeynep Oduncu, iki gün önce Batman’da sağlık alanındaki yetersizliklere dikkat çekerek, bu yetersizliklere çözüm üretilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soru önergesi verdi.

Oduncu, verdiği soru önergesinde özellikle Batman’da kanser tedavisi gören yurttaşların Batman’da PET-CT cihazı olmamasından ötürü büyük mağduriyet yaşadıklarını dikkati çekmişti.

Oduncu’nun verdiği soru önergesinden sonra Batman Valiliği sayfasında açıklama yaparak, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi (OTTM) kurulacak. Merkezin hizmet binası temeli ise pazar günü atılacak. Merkez 10.08.2024 tarihinde tamamlanmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Batman Valiliğinin bu açıklamasından sonra Milletvekili Oduncu, “Sağlık Bakanlığına verdiğimiz soru önergesinin ardından Valiliğin açıklaması ve bu alandaki eksikliğin giderileceğinin belirtilmesi olumlu bir geri dönüş olmuştur. Bu ekonomik krizde Batman’da kanser tedavisi gören yurttaşlarımız çevre illere giderek hem ekonomik hem de psikolojik olarak büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Onkoloji servisinin yapımı başladıktan sonra da bu konunun takipçisi olacağızdan halkımızın hiç şüphesi olmasın.” dedi.