3 kadına tecavüz eden fail tutuklandı

3 kadına tecavüz eden fail tutuklandı
Yayınlama: 01.06.2024

Muğla’nın Ortaca ilçesinde birlikte yaşadığı kadının 3 kızını tecavüze maruz bırakan Selahattin Yalnız adlı fail tutuklandı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, birlikte yaşadığı F.E. adlı kadının 2’si engelli olmak üzere 3 kızına tecavüz eden fail Selahattin Yalnız tutuklandı. Failin 29 Mayıs’ta bir televizyon programına katılarak F.E.’nin kızları F.T.B. ve B.D. adlı kadınların kayıp olduğunu belirttiği ve akabinde kaybolduğunu söylediği kadınların aynı televizyon programına katılarak Selahattin Yalnız’ın kendilerini ve kardeşlerini tecavüz ve işkenceye maruz bıraktığını kaydettiler.

Kadınların programda anlattıklarını ihbar kabul eden savcılık harekete geçti. Polis, Selahattin Yalnız’ı evinde gözaltına alarak, sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemi altında dün Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirdi. Failin emniyet binasına getirileceğini öğrenen yurttaşlar ise çevrede toplanarak tepki gösterdi. Faili linç etmek isteyenler, polis ekipleri tarafından engellendi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen fail, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Birlikte yaşadığı kadın ise serbest bırakıldı.