45 günlük bebeği olan Gazeteci Zemo Ağgöz’e beş saatin sonunda emzirme izni verildi

45 günlük bebeği olan Gazeteci Zemo Ağgöz’e beş saatin sonunda emzirme izni verildi
Yayınlama: 25.10.2022

Kürt gazetecilere yönelik operasyonda 45 günlük bebeği olan Gazeteci Zemo Ağgöz de gözaltına alındı. Gazeteci Sibel Yükler, Artı TV yayınında beş saat boyunca bebeğini emzirmesi engellenen Ağgöz’e emzirme izni verildiğini duyurdu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ankara, İstanbul, Van, Diyarbakır, Urfa ve Mardin’de yapılan ev baskınlarında çok sayıda Mezopotamya Ajansı (MA) ve JINNEWS muhabiri gözaltına alındı.

Ankara Keçiören’deki evine baskın yapılan ve bir buçuk aylık bebeği olan MA Ankara muhabiri Zemo Ağgöz de gözaltına alındı. Sabah saat 06.25’de yapılan polis baskınında Ağgöz’ün evinde bulunan bilgisayar, tablet ve telefon gibi dijital malzemelere el konuldu.

Ağgöz’ün gözaltına alınması sonrasında 2 saatte bir süt emmesi gereken bebek de beslenemedi.

Ağgöz’ün avukatı gün boyunca, bebeğin emzirilmesi için savcı ile görüşme yaptı.

Ankara’daki gazetecilerin durumunu takip eden Gazeteci Sibel Yükler, Artı TV yayınında konuştu. Zemo Ağgöz’n son durumuna ilişkin de bilgi veren Yükler, “Zamo Ağgöz yaklaşık 6 aydır o büroda çalışmıyordu. Çünkü Doğum iznindeydi. 5 saat boyunca bebeğini emzirmesi engellendi. Bebeğini besleyemeden gözaltına alındı. Birkaç saat öncesine kadar izin alınamamıştı ancak şimdi izin alındı” dedi. (MA)