Hakkari’de tutuklanan 76 yaşındaki İsmail Önal’ın birçok hastalığının bulunduğu öğrenilirken, karar sonrası baygınlık geçiren 55 yaşındaki Fatma Sevmiş’in halen hastanede tutulduğu aktarıldı.

Hakkari merkez ve Çukurca ilçesine bağlı Cevizli (Gûzereş) köyünde 14 Ekim’de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 18 kişiden 16’sı dün çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. 7

6 yaşındaki İsmail Önal ve 55 yaşındaki Fatma Sevmiş ise “örgüte yardım etmek” iddiasıyla tutuklandı. Kararın ardından baygınlık geçiren Sevmiş’in halen İl Devlet Hastanesi’nde tutulduğu, Önal’ın ise Van’a sevk edildiği öğrenildi.   

BİRÇOK HASTALIĞI VAR 

Tutuklanan Önal’ın oğlu Şahin Önal, babasının tansiyon ve şeker hastası olduğunu, 2018 yılında fıtık ameliyatı geçirdiği ve nefes darlığı olduğunu aktardı. Önal, babasının gizli tanık ifadeleri doğrultusunda “hukuksuz” bir şekilde tutuklandığını dile getirdi. Önal, babasının cezaevi koşullarına uyum sağlayamayacağını kaydederek, olası olumsuz bir durumda devletin bu sorumlu olacağını söyledi.  Halen hastanede tutulan Sevmiş’in bir akrabası ise, “Yalan ve iftiralar sonucu tutuklandı” dedi.  (MA)

%d blogcu bunu beğendi: