Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ekmeklerini dağıtan 3 kişi gözaltına alındı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ekmeklerini dağıtan 3 kişi gözaltına alındı
Yayınlama: 26.04.2020

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği bedava ekmekleri dağıttıkları için 3 kişi gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.


CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği bedava ekmekleri dağıttıkları için Hasali Demir, Cumali Sucu ve Camal Demir adlı kişiler gözaltına alınan 3 kişi, Doğankent Polis Karakolu’ndaki işlemleri ardından serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınmak istenen Mevlut Kaya kent merkezinde olduğu için gözaltına alınamadı.

‘ŞİKAYET ÜZERİNE HAKKIMIZDA GÖZALTI KARARI VERİLDİ’

Mezopotamya Ajansı’nın ulaştığı Mevlut Kaya, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen 3 bin adet ekmeği Yunusoğlu Mahallesi’nde yurttaşlara dağıttıklarını ve şikayet üzerine haklarında gözaltına kararı alındığını söyledi:

“Birileri ekmek dağıttığımız için şikayet etmişler. 3 arkadaşım serbest bırakıldı. Polisler, arkadaşlarımıza ‘hakkınızda şikayet var. Sosyal mesafeyi ihlal etmişsiniz. Ekmek dağıtımı yapabilmek için Yüreğir Kaymakamlığı’ndan izin almanız gerekiyor’ demişler. İşlemlerin ardından arkadaşım serbest bırakıldı. Karakolda tutanak bile tutulmamış. Benim de alınmama gerek kalmadığı ifade edilmiş.”

‘BEDAVA DAĞITAMASSINIZ’ DENİNCE BAŞKAN EKMEĞİ 5 KURUŞA SATMIŞTI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘halka bedava ekmek dağıtamazsınız’ kararına karşı ekmeği 5 kuruş fiyatla dağıtması hükümet tarafından tepkiyle karşılanmıştı. (M.A)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.