Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutuklular, hak ihlallerine karşılık 2 günlük uyarı amaçlı açlık grevi başlattı.  

Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan tutuklular, artan hak ihlallerine karşılık 2 günlük uyarı amaçlı açlık grevine başladı. Tutuklu Mehmet Zahit Şahin, bugün haftalık telefon görüşmesinde açlık grevini ve cezaevinde uğradıkları hak ihlallerini ailesine aktardı. Cezaevinde tecrit içinde tecrit yaşadıklarını belirten Şahin, tüm yasal haklarının ellerinden alındığını, kendilerine kitap, gazete ve dergi verilmediğini, havalandırmaya çıkarılmadıklarını ve oda değişim taleplerinin karşılanmadığını paylaştı. 

HAVALANDIRMAYA ÇIKARILMIYORLAR  

Ziyaret günlerinin kısıtlandığını, haftada bir kez telefon görüşmesi yapabildiklerini aktaran Şahin, “Sürekli gardiyanların hakaretlerine ve keyfi uygulamalarına maruz kalıyoruz. Bizi göstermelik hastaneye götürüyorlar ama doğru dürüst tedavi edilmiyoruz. Yemekler berbat ve az. Ortak faaliyet ve havalandırma zaten yok. Kıyafetlerimiz bize verilmiyor. Tüm arkadaşlarla birlikte bugün itibariyle 2 günlük uyarı amaçlı açlık grevine giriyoruz. Bizler hak ihlallerinin son bulup, üzerimizdeki ağır tecridin kaldırılması için bu eylemi giriyoruz. Adalet Bakanlığı’na defalarca kez hak ihlallerini içeren dilekçelerimize cevap verilmedi. Hak ihlalleri son bulana kadar eylem halinde olacağız” dedi.  (Mezopotamya Ajansı)

%d blogcu bunu beğendi: