Adaylardan Antep mitingine çağrı

Adaylardan Antep mitingine çağrı
Yayınlama: 05.05.2023

ANTEP – Yeşil Sol Parti Antep İl Örgütü, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerine bağlı bir çok mahallede bildiri dağıtarak, 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek mitinge katılım çağrısı yaptı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 7 Mayıs’ta Şehitkamil İlçesi’nde bulunan Newroz alanında miting düzenleyecek. Ahmet Türk, Levent Tüzel, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Gülşen Sincar ve Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur’un katımlıyla gerçekleşecek olan mitingde, Bajar ile Koma Sorjiyan sahne alacak. Miting saat 15.00’da başlayacak.

Halkların Demokratik Partisi (HDP)  Antep Milletvekili Mahmut Toğrul ve Yeşil Sol Parti milletvekili adayları Şahinbey ilçesinde bulunan Hayvan Pazarı’nda bildiri dağıtarak, mitinge çağrı yaptı. Burada konuşan Toğrul, “Aslında ülkenin ne hale geldiğini kimseye anlatmaya gerek yok. Sizler yaşayarak anlıyorsunuz” diyerek, hayvancılıkla uğraşan insanların, hayvanlarını besleyemediğini, satamadığını ve emeğinin karşılığını alamadığını söyledi. “Türkiye’de hayvancılık, tarım, demokrasi, adalet bitirildi. Bu ülkede bir birimize selam veremez hale geldik” diyen Toğrul, 14 Mayıs’ın tüm bu sıkıntılardan kurtulmak için bir fırsat olduğunu kaydetti.

MİTİNGE ÇAĞRI

Toğrul, “Bizler Yeşil Sol Parti olarak, 14 Mayıs’ta herkesin oyunu demokrasiden, adaletten, barıştan yana kullanması ve ağacın dibine mührü basmasını talep ediyoruz. Pazar günü bir mitingimiz var. Hepinizin Pazar günü mitingimize davet ediyoruz. İnşallah 15 Mayıs’ta barış, demokrasi halayına  duralım. Bu zalim iktidardan kurtulalım istiyoruz” diyerek, mitinge katılım çağrısında bulundu.

Yine Yeşil Sol Parti Milletvekili adayları, Şahinbey ilçesinin Vatan, Fırat, Ocaklık, Beydilli, Karayılan ve Güzelvadi mahallelerinin yanı sıra, Şehitkamil ilçesinde bulunan Gazikent Mahallesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirerek, mitinge çağrıda bulundu.