Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis toplantısında nükleer santral ile ilgili görüşme yapılırken söz alan Bedriye Kuş’un konuşması engellendi, AKP ve MHP’li üyeler HDP’li Bedriye Kuş’un üzerine yürüdü.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşiminde Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin elektrik iletim hatlarıyla ilgili komisyon raporu görüşüldü. Görüşmeler tartışmalara neden oldu. AKP ve MHP’li meclis üyelerinin “Evet”, CHP ve HDP meclis üyelerinin “hayır” dediği rapor üzerine meclis üyeleri söz aldı.

KONUŞMASI ENGELLENDİ

Konu üzerine söz alan HDP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bedriye Kuş, “Biz doğa ve hayvan düşmanlarını arıyoruz ya, işte o düşmanlar meclisin içerisinde” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine AKP ve MHP’li üyeler Kuş’a sert tepki gösterdi. AKP ve MHP’li meclis üyeleri, Bedriye Kuş’un üzerine yürüdü. Bedriye Kuş ile AKP ve MHP’li meclis üyelerinin tartıştığı salonda Kuş’un konuşma yapması engellendi. Çıkan tartışmalar ve yaşanan gerginlik nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, oturuma 5 dakika ara verdi. Ancak tartışmalar sona ermedi. Ayağa kalkan bazı meclis üyeleri Kuş’un üzerine yürümek istedi.

Olayı görüntülemeye çalışan gazeteciler, bazı CHP’li gençler ve İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer tarafından “başkan istemiyor” denilerek, engellenmeye çalışıldı. (MA)

%d blogcu bunu beğendi: