AKP’li Belediye Başkanı ekmek kuyruklarıyla dalga geçti

AKP’li Belediye Başkanı ekmek kuyruklarıyla dalga geçti
Yayınlama: 28.03.2022

AKP’li Başkan Döğücü ilçedeki tiyatro kuyruğuna dikkat çekmek isterken yaptığı ‘Bu gördüğünüz Halk Ekmek kuyruğu değil; Sancaktepe’de tiyatro kuyruğu’ paylaşımıyla tepki çekti.

Her gün bir yenisi eklenen zamlar nedeniyle yurttaşlar daha hesaplı gıdalara yönelirken bu ürünlerden biri de ekmek oldu. Bu çerçevede vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin daha uygun fiyatlı olan Halk Ekmek’ine yöneldi.

AKP’li Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise tiyatro kuyruğuna dikkat çekmek isterken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hem alay konusu oldu hem de tepki topladı.

‘BU GÖRDÜĞÜNÜZ HALK EKMEK KUYRUĞU DEĞİL’

Şeyma Döğücü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu gördüğünüz Halk Ekmek kuyruğu değil; Sancaktepe’de tiyatro kuyruğu. Kültür dolu, sanat dolu bir pazar dilerim” ifadelerini kullandı.

Halk Ekmek büfeleri önündeki kuyrukla tiyatro kuyruğu karşılaştırması yapan AKP’li Döğücü’ye tepkiler çığ gibi büyüdü.

Geçtiğimiz yıl şubat ayında Sancaktepe’de Sarıgazi Meydanı’nda bulunan Halk Ekmek büfesinin Sancaktepe Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırılmış, büfenin bulunduğu yere barikatlar koyulmuştu,

Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri ve İstanbul Halk Ekmek (İHE) Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, büfenin bulunduğu meydana giderek eski büfenin bulunduğu barikatların çekildiği alanın karşısına, İBB kontrolündeki alana yeni Halk Ekmek büfesi yerleştirmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.