Batman Belediyesi kayyımı, İl Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasının yapımını 6 milyon 283 bin TL ile üstlenirken, görevden alınan eşbaşkan Mehmet Demir, karakol yapımının halka yapılacak hizmetten kesileceğini söyledi.

Batman Belediyesi kayyımı Hulusi Şahin, bütçesi İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanan İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nın yapımı için ihale açtı. 1 Nisan’da açık yapılan “Batman İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Alım İşi” ihalesine 4 firma katıldı. 9 bin 823 bin TL yaklaşık maliyetle yapılan ihale, 6 milyon 283 TL’ye Knossos Yol Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Maze Petrol İnşaat Elektrik Elektronik Nakliyat Hizmet Alımı Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İş Ortaklığı’na verildi. Şirket ile belediye arasında ihaleye ilişkin 5 Mayıs’ta sözleşme imzalandı.

Belediyeden İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nı neden yaptığına dair her hangi bir açıklama yapılmazken, görevden alınarak yerine kayyım atanan Batman Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Demir, Mezopotamya Ajansı’na (MA) ihaleyi değerlendirdi.

Kayyım ataması ile görevinden uzaklaştırılan Batman Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Demir’in evine polis tarafından paskın yapıldı.

GİDERLER BELEDİYEDEN

Demir, kayyım zihniyetinin amacının belediyeleri borç batağında sokmak olduğunu belirterek, HDP’nin bu belediyeleri kazanması durumda belediyenin işlevsiz bir hal alması için belediyenin kasasından başka kurumların işinin yapıldığını söyledi. Bütçesi bakanlıklara ait olan devlet kurumlarının giderlerinin belediyeye yüklendiğini kaydeden Demir, “Her kurumunun ayrı bir bütçesi var, ancak kayyım tüm kamu kurumlarının işlerini üstlenmiş durumda. Eğitim Araştırma Hastanesi, Emniyet Müdürü Konağı, Beşiri Kaymakamı Konutu, MİT, Çevre Şehircilik Müdürlüğü çevresi peyzajları ile Batman İl Jandarma Komutanlığı içi yol ve kaldırımları Batman Belediyesinin kaynaklarıyla yaptırıldı” diye konuştu.

BAKANLIĞIN PARASI YOK MU?

Yüksek bir oy alarak belediyeyi kayyımlardan aldıklarında, büyük bir borç ile karşı karşıya kaldıklarını kaydeden Demir, görevde bulundukları süre zarfında var olan borcun bir kısmını ödediklerini söyledi. Kayyımın göreve geldiği günden bu yana belediyeyi borç batağına sürüklemek için sürekli bir uğraş içinde olduğunu kaydeden Demir, “Hem halkın oyunu gasp ettiler hem de bu halkın parasını çarçur ediyorlar. Yani İl Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacak binanın parasını niye belediye ödesin? Bu halkın parasını hizmet için değil güvenlik için kullanılması kabul edilecek bir şey değil. İçişleri Bakanlığı emniyet binası yapamayacak göçte mi? Sağlık Bakanlığı ya da diğer bakanlık ve askeri kurumların bütçeleri yok mu? Neden hep belediyenin kasasından bunlara para aktarılıyor? Kayyımın bu halka hesap vermesi gerekiyor. Halkın parasını bu şekilde kullanamazsınız” diye belirtti. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

%d blogcu bunu beğendi: