Batman’da 74 yaşındaki kadın darbedildi: İki gözaltı

Batman’da 74 yaşındaki kadın darbedildi: İki gözaltı
Yayınlama: 05.08.2023

Batman’da evinin etrafındaki kişilere, ‘Burada uyuşturucu satmayın’ diyen Vesile Çiftçi, iki kişinin taşlı sopalı saldırısına uğradı. O anlar, evdeki güvenlik kamerasına yansırken iki kişi gözaltına alındı.

Batman’da Seyitler Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde evinin etrafında gördüğü kişilere ‘Burada uyuşturucu satmayın’ diyen Vesile Çiftçi, kendisine tepki gösteren altı kişilik gruptaki biri kadın iki kişinin taşlı sopalı saldırısına uğradı.

İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Çiftçi, ilk müdahalenin ardından Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Çiftçi, tedavisinin ardından şüphelilerden şikayetçi oldu.

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polisin yaptığı çalışmayla iki kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken, olay evin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde saldırganların kadın şüphelilerin Çiftçi’nin saçını çektiği ve taş fırlattığı, erkek şüphelinin ise başına sopayla vurduğu görüldü.

Vesile Çiftçi’nin oğlu Şakir Çiftçi, annesinin evinin yakınlarında uyuşturucu satan kişilere tepki gösterdiği için darbedildiğini iddia ederek, “Olayı duyup ulaştığımızda annem baygın haldeydi. Ben ambulansı aradım, emniyeti aradım. Ondan sonra baygın halde annemi hastaneye götürdüm” dedi. (DHA)