Batman’daki eylem ve etkinlik yasakları 24 Nisan’a kadar uzatıldı

Batman’daki eylem ve etkinlik yasakları 24 Nisan’a kadar uzatıldı
Yayınlama: 09.04.2020

Batman’da her türlü eylem ve etkinliği izne bağlayan kararı 15 gün süreyle (24 Nisan’a kadar) uzatan Batman Valiliği, M Tipi Kapalı Cezaevi çevresinde yapılacak tüm etkinlikleri ise yasakladı. 

Batman Valiliği, kentte açık ve kapalı alanlarda yapılacak tüm eylem ve etkinlikleri izne bağlayan kararını 15 gün süre ile uzattı. Eylem ve etkinlikler 10.04.2020 ile 24.04.2020 tarihleri arasında sadece Valilik izni ile yapılabilecek. Batman M Tipi Kapalı Cezaevi çevresindeki alanlarda yapılacak açık ve kapalı tüm eylem ve etkinlikler ise, aynı süre boyunca bütünüyle yasaklandı.

Batman valiliğnin kendi internet sitesinde yayınladığı yasak duyurusu şöyle:

ilimizde milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla ilimiz merkezinde 10.04.2020-24.04.2020 tarihleri arasında resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı resmi toplantı, tören, şenlik, karşılama, stant açma, uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere;  2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşlerinin, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1. maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılmasının ve pankart/afiş asılmasının mülki idare amirinin İZNİNE BAĞLANMASINI,


 İlimizde bulunan Batman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çevresindeki alanlarda “açık/ kapalı yer toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, el ilanı vb.” eylem etkinliklerin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki 17. ve 22. Maddesine istinaden 10.04.2020-24.04.2020 tarihleri arasında YASAKLANMASINI,
 Gerçekleştirilmesi izin şartına bağlanılan her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik izletilmesini ve kamera vb. araçlarla kayıt altına alınabilmesi kararı alınmıştır.   Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.