Bayramda elektriksiz ve susuz olacaklar

Bayramda elektriksiz ve susuz olacaklar
Yayınlama: 23.05.2020

Kızıltepe ve Derik ilçesine bağlı 40’ı aşkın mahalle DEDAŞ’ın elektriği kesmesi nedeniyle Ramazan Bayramı’nı elektriksiz ve susuz geçirecek.

Mardin Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kırsal mahallede binlerce yurttaş, 14 Mayıs’tan bu yana elektriksiz ve susuz şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş  “çiftçilerin elektrik borçları” iddiasıyla elektriğini kestiği mahalle sakinleri bayramı hem elektriksiz hem de susuz karşılayacak.  

‘YAPILAN İNSANLIK İŞİ DEĞİL’

Derik ilçesine bağlı kırsal Kuyulu (Selmê) Mahallesi sakinlerinden Hasan Taşkıran, Ramazan Bayramı’nı elektriksiz ve susuz karşıladıklarını belirterek, “Bu yapılan insanlık işi değil” dedi. 9 gündür elektriklerinin kesildiğini kaydeden Taşkıran, elektrik olmadığı için kuyulardan su çekemediklerini ve ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını dile getirdi. Önceki günlerde su ihtiyaçlarını ilçe merkezinden tankerler ile getirdikleri su ile karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Taşkıran, dün gece itibariyle sokağa çıkma yasağının başlamasından dolayı artık evden çıkamadıklarını söyledi.

“Bıktım artık” diye isyan eden Taşkıran, “Bayramda insanlar elektriksiz bırakılır mı? Bu yapılan insanlığa sığmaz. İsyan ediyoruz. Ne yapacağız. Bu günleri nasıl geçireceğiz? Namaz kılmak için abdest alacak suyumuz yok” diye konuştu. (MA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.