Cumhurbaşkanı’na hakaret ile suçlanan öğrenciler okullarından gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı’na hakaret ile suçlanan öğrenciler okullarından gözaltına alındı
Yayınlama: 17.05.2022

Avukat Fulya Dağlı, İstanbul’da iki lise öğrencisinin ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla okullarında gözaltına alındığını söyledi.

İstanbul’da iki lise öğrencisi sabah saatlerinde öğrenim gördükleri okulda gözaltına alındı. Öğrencilerin gözaltına alınma gerekçesinin “Cumhurbaşkanına hakaret” olduğu belirtildi.

Avukat Fulya Dağlı’nın Halk TV canlı yayıyında verdiği bilgiye göre, polis sabah saatlerinde 16 yaşındaki iki lise öğrencisinin evine gitti. Ailelerin çocukların okulda olduğunu belirtmesi üzerine polis, iki öğrenciyi öğrenim gördükleri lisede gözaltına alındı. Dağlı, iki öğrencinin Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldüğünü söyledi.

AVUKAT ÖZDEMİR: ATTIKLARI SLOGAN NEDENİYLE GÖZALTINA ALINDILAR

Çocukların avukatı Ayşe Özdemir 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde atılan “Zıpla zıpla zıplamayan Tayyip’tir” ve Tayyip kaç kaç kadınlar geliyor” sloganları nedeniyle çocukların gözaltına alındığını aktardı:

Özdemir, “Polis görüntülerden tespit etmiş. Dosyada yetişkinler de var. Ancak onlar davetiyeyle çağırılmış. Çocukların önce evine gidiyorlar. Evde bulamayınca okula gidip sınıftan gözaltına alıyorlar. İkisi de şaşkın ve bu yüzden gözaltına alınmayı gülünç buluyorlar. Eğitim hakları ihlal edilmiş durumda, ifade özgürlüğü ihlalinin yanı sıra. Bu kadar komik bir dosyayla ilk kez karşılaşıyorum. Okula gidip çocukların gözaltına alınması gibi bir durumu daha önce hiç görmedim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.