Demirtaş: Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak

Demirtaş: Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak
Yayınlama: 20.04.2020

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “Bu süreçte yapılan adaletsizlikleri ve haksızlıkları asla unutmayalım. Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak” dedi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan beri tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP ve MHP’nin birlikte çıkardığı yeni infaz düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş, “İktidarın ayırımcı uygulamaları moralimizi bozmamalı” ifadesini kullandı. 

Demirtaş, sosyal medya platformu Twitter’dan partisinin Meclis’teki grup toplantısında yaptığı bir konuşmayı paylaşarak, şunları söyledi:

“Herkese merhabalar. İktidarın son günlerde giderek artan olumsuz uygulamalarını bizler de buradan görüyoruz. Bu süreçte yapılan adaletsizlikleri ve haksızlıkları asla unutmayalım. Hesap sorma isteğimizi diri tutalım.

İktidarın ayırımcı uygulamaları moralimizi bozmamalı. Çünkü umutsuz değiliz. Umut ve moral için Saray’a değil, birbirimize bakmalıyız. Dayanışmayı güçlendirmeli, birbirimize yardım etmeliyiz. Çünkü aydınlık ve güzel günler ancak bu şekilde gelir. Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak. Moralinizi hiç bozmayın. Sağlığınıza dikkat edin. Kalbimiz ve dualarımız sizlerle.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.