Eğitim Sen’den öğretmene şiddet protestosu

Eğitim Sen’den öğretmene şiddet protestosu
Yayınlama: 02.05.2023

URFA – Urfa’da bir öğretmenin darp edilmesi yapılan açıklamayla protesto edildi. 

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Urfa Şubesi, üyeleri H.Ç adlı bir öğretmenin fiziksel saldırıya uğramasına ilişkin çalıştığı Akabe TOKİ Şehit Mehmet Uyar İlkokulu önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, saldırıya uğrayan öğretmenin ailesi, okulun öğretmenleri, veliler ve Eğitim Sen üyesi öğretmenler katıldı. 

‘HERKESİ KUCAKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Açıklamada konuşan Eğitim Sen Urfa Şube Eşbaşkanı Mahmut Binici, son yıllarda şiddet olaylarının arttığına değinerek, “Hemen hemen her gün yeni şiddet olaylarıyla karşı karşıya kalmaktayız. Özellikle şiddet uygulayan kişilerin cezasızlık politikaları ile korunmaları; bu kişilikleri cesaretlendirmektedir” dedi. 

“Sağlıkta, eğitim ve benzeri iş kollarında sık sık yaşadığımız bu şiddet olayları menfur olaylar olarak değerlendirilemez” diyen Binci, “İktidardan cesaret alan bu güruh en son kentimizde TOKİ Şehit Mehmet Uyar İlkokulunda çalışan eğitim emekçisi arkadaşımızı bıçaklama cesaretini cüretinde bulunmuştur. Herkesi hocamızın etrafında kenetlenmeye davet ediyorum. Hocamızın kocaman bir ailesi var bu kentte, Eğitim Sen güneşi herkesi kucaklamaya devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

Açıklama, “Öğretmene uzanan eller kırılsın” sloganıyla sonlandı. 

Ardından basın açıklamasına katılan eğitimciler, saldırıya uğrayan öğretmeni evine giderek dayanışma ziyaretinde bulundu.