Ekrem İmamoğlu Adıyaman’da: Selahattin Demirtaş’a selam söyledi

Ekrem İmamoğlu Adıyaman’da: Selahattin Demirtaş’a selam söyledi
Yayınlama: 03.05.2023

Ekrem İmamoğlu, Demirtaş’a ‘selam’ yolladı. İmamoğlu, “Selahattin Demirtaş’a defalarca selam söyledim. Yine söylüyorum. Biz sözümüzü söyledik. Demirtaş’a değil bütün haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayanlara adalet istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Edirne T Tipi Cezaevi’nde altı yıldan fazladır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a selam söyleyerek “Selamımız ona olsun. Onun adaletini diledik, yeter. Ben Demirtaş’a defalarca selam söyledim yine söylüyorum. Sadece Demirtaş’a değil, haksızlığa uğrayan herkese” dedi.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden ekonominin başına getirmek için 20 Mart’ta bir araya geldiği, AKP’nin eski maliye bakanı Mehmet Şimşek üzerinden iktidara göndermede bulunarak “Bu iktidarın bu ülkeye yapabilecekleri bitti. Aklı başında eski bakanları bile ‘ben seninle çalışmam’ diyor. Daha ötesi var mı?” dedi.

İmamoğlu, Adıyaman’da miting düzenledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyareti sırasında kendisine peş peşe yapılan saldırıların ardından gitmekten vazgeçtiği Kahta’da seçmene seslenen İmamoğlu, adalet vurgusu yaptı.

‘HANGİMİZ EVLATLARIMIZI SUSTURABİLİRİZ?’

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Buluşmamıza her siyasi görüşten insan gelebilir. Başımızın üzerinde yeri vardır. Bu memleketin bize emaneti bu devletin ebediyen yaşamasıdır. Haksızlığa hukuksuzluğa karşı duracağız. Ben bilirim yok. Yargı siyasetin silahı olamaz. Yargı adamına göre olmaz.

Bu iktidarın, bu ülke için yapıp yapabilecekleri bitti. Memlekete zarar veriyorlar. Her şey daha kötüye gider çünkü bu iktidar milletine yüzünü dönmüyor. Bu iktidarla yol yürümüş aklı başında eski bakanları bile ben seninle çalışmam diyor. Hangimiz evlatlarımızı susturabiliriz?

‘SEN GİDERSEN HUZUR GELİR’

Kayyum atamalarına son vereceğiz. Seçimlere darbe diyecek kadar akılları gitti. Neymiş onlar giderse kaos olurmuş, sen gidersen bu ülkeye huzur gelir. Ekonomiyi düzelteceğiz ve milletimizi ayağa kaldıracağız.”

SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A SELAM

Mitinge gelen katılımcılardan birinin Selahattin Demirtaş pankartı tutması üzerine Edirne Cezaevi’nde bulunan Demirtaş’a selam yollayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Selamımız ona olsun. Onun adaletini diledik, yeter. Ben Demirtaş’a defalarca selam söyledim yine söylüyorum. Sadece Demirtaş’a değil, haksızlığa uğrayan herkese.”

‘KENDİMİ CIVIL CIVIL HİSSEDİYORUM’

Kalabalıktan yükselen “Her şey çok güzel olacak” sloganına, “Hiç şüpheniz olmasın” diye yanıt veren İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu seçim parti seçimi değil. Gelecek adına adalet ve demokrasi seçimi. Önemli bir mücadele veriyoruz. Ben kendimi ateş gibi, cıvıl cıvıl hissediyorum. Bizden başka bu şehirleri ayağa kaldıracak bir güç yok. Bu gücün adı milletin tamamı.”

Adıyaman Belediye Başkanı’nın İBB ile olan ‘Kardeş belediyeler’ protokolünü iptal ettiğini hatırlatan İmamoğlu, “Devletin belediye başkanı birinden korkar mı?” diye sordu.

İmamoğlu, her mitingde olduğu gibi konuşmasına “Her şey çok güzel olacak” sloganıyla son verdi.