Erdoğan’dan emekli ve memur maaşına seçimden sonra zam vaadi

Erdoğan’dan emekli ve memur maaşına seçimden sonra zam vaadi
Yayınlama: 01.05.2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 lira emekli maaşı üzerinde maaş alan vatandaşlarımızı sevindirecek haberi paylaşacağız” dedi.

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomik krizin ve hayat pahalılığının gölgesinde düzenlenecek olan 14 Mayıs seçimlerine 13 gün kala yaptığı konuşmada, emekli maaşlarına zam vaat etti. Erdoğan, zam tarihi için ‘seçim sonrasını’ işaret etti.

1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Memur-Sen Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, “Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız” dedi.

Erdoğan, ayrıca “En düşük memur maaşını 12 bin liraya çıkardık. Temmuz ayında refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız” açıklaması yaptı.

Erdoğan’ın açıklamasının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhuriyet tarihinin en büyük atamalarını yapıyoruz. Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon kardeşimizin taleplerini yerine getirdik. En düşük emekli maaşını 7500 liraya bayram ikramiyelerini 2 bin lira yaptık. 7500 lira emekli maaşı üzerinde maaş alan vatandaşlarımız sevindirecek haberi de çalışma bittikten sonra paylaşacağız. Farklı kamu kurumlarında çalışan 500 bin kardeşimizin sorununu çözdük. Kamu çalışanı ve emeklilerin beklediği 3500 ek göstergeyi hayata geçirdik. Çalışanlarımıza yüzde 30 üzerinde zam yaptık. En düşük memur maaşını 12 bin liraya çıkardık. Temmuz ayında refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız.”