Fatih Portakal: Mülkümü dikizleyip eşimi hedef gösteriyorlar

Fatih Portakal: Mülkümü dikizleyip eşimi hedef gösteriyorlar
Yayınlama: 16.05.2020

Gazeteci Fatih Portakal, Yeni Asır gazetesinin kendisini imar kaçakçılığı ile suçlayan haberiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Portakal “Drone kaldırıp evimin üstünde uçuruyorlar. Yeni Asır’ı, DHA’sı özel mülkümü yukarıdan dikizleme hukuksuzluğunu gerçekleştiriyorlar. AA bile oraya geliyor. Evimin adresini paylaşıp bizimle yaşayanları, eşimi hedef gösterme sorumsuzluğunu yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

FOX TV Ana Haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal, İzmir Seferihisar’daki arazisinin drone ile çekilen fotoğraflarının da yer aldığı ve kendisini imar kaçakçılığı ile suçlayan haberle ilgili açıklama yaptı. Portakal, “Dron kaldırıp evimin üstünde uçuruyorlar. Özel mülkümü yukarıdan dikizleme hukuksuzluğunu gerçekleştiriyorlar. Evimin adresini paylaşıp bizimle yaşayanları, eşimi hedef gösterme sorumsuzluğunu yapıyorlar” dediği açıklamasında arazisi ile ilgili detayları anlattı.

Portakal’ın kişisel Twitter hesabında yayınladığı açıklamalar şöyle:

“Drone kaldırıp evimin üstünde uçuruyorlar. Yeni Asır’ı, DHA’sı özel mülkümü yukarıdan dikizleme hukuksuzluğunu gerçekleştiriyorlar. AA bile oraya geliyor. Evimin adresini paylaşıp bizimle yaşayanları, eşimi hedef gösterme sorumsuzluğunu yapıyorlar.”

‘KÖPEKLERİN KAFESLERİNİ KAYDA DEĞER GÖRMEMİŞLER’

“​Eğer başlarına bir şey gelecek olursa sorumlusu sizlersiniz. İtibar celladı olarak hakkınızda emniyette şikayette bulunuldu. Umarım kötü bir durum yaşanmaz!”

“İtibar cellatlarının bel altı vuruşlarına gelince, olay şu: Drone’la çektikleri arazimin fotosunda imar barışından yararlandığımız yerler: Altında 7 m2 konteyner olan sundurma, 8 m2 temelsiz oda ve ahşap kütükler üzerine oturtulmuş kaldır/kondur ahşap alan..”

“​Drone marifeti ile çekilmiş fotoğrafta ‘Başvuru yok’ denilen 3 yerse: 4 tarafı açık sundurmalı garaj, ailenin için mekan ki, 2016 yılında kullanım belgesi zaten alınmıştı. Komiği içinde 25 tavuğun ikamet ettiği kümes. Bildiğin kümes! Köpeklerin kafeslerini kayda değer görmemişler.”

“Son durum: Bu öğlen hızlı bir şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldiler. İçeri aldık ve her yere baktırdık. Rapor hazırlanacakmış. Bildireceklermiş. Neticeyi bildiririm. Not: tavukları evsiz bırakmayın.”

Turkuaz Medya Grubu’na ait Yeni Asır gazetesi “Fatih Portakal kaçakçı çıktı” manşetiyle çıktığı 15 Mayıs tarihli sayısında Portakal’ın arazisinin drone ile çekilmiş fotoğrafına yer verdi ve Portakal’ı “Yasaları çiğneyerek imar kaçakçılığı yapmakla”, “Muhteşem çiftlik evine yasalara aykırı şekilde 3 ayrı yapı dikmekle” suçladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.