Figen Yüksekdağ: Başaramayacaklar

Figen Yüksekdağ: Başaramayacaklar
Yayınlama: 29.06.2024

Tutsak siyasetçi Figen Yüksekdağ, kayyıma karşı yapılan mitinge “Halkın iradesi teslim alınamaz. Hakkari’de de başaramayacaklar” mesajı gönderdi. Tutsak Can Atalay ise, “Hep birlikte mücadele edeceğiz ve hep birlikte kazanacağız” diye kaydetti. 

İstanbul Kartal Meydanı’nda, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Colemêrg Belediyesi’ne kayyım atanmasına karşı düzenlenen “Emeğimiz, özgürlüğümüz için kayyıma geçit vermeyeceğiz” mitingde tutsakların mesajı okundu. Kobanê Davası tutsaklarından Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile Gezi Davası tutsaklarından olan ve milletvekilliği düşürülen Türkiye İşçi Partili (TİP) Can Atalay’ın mesajları okundu. 

YÜKSEKDAĞ: BAŞARAMAYACAKLAR

Halk iradesinin gasp edilmesine karşı mücadele çağrısında bulunan Yüksekdağ’ın mesajı şöyle: “Halkın iradesi teslim alınamaz. Bu halk ve bizler, iradenin çiğnenmesine Meclis’te, mahkeme salonlarında, hapishanelerde, sokakta direnerek izin vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Kobanê Davası’nda, Van’da denediler, başaramadılar. Hakkari’de de başaramayacaklar. Kobanê Davası tutsakları olarak halkımızı iradelerimizin gasp edilmesine karşı mücadeleye çağırıyoruz.”

ATALAY: BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Can Atalay ise, mesajında birlikte mücadelenin önemine vurgu yaptı. Atalay’ın mesajı şöyle: “Emeğine, iradesine, geleceğine ve memlekete sahip çıkmak için Kartal’da buluşanlar…Omuz omuza duranlar… Bilin ki umut sizdedir, omuz omuza mücadelenizdedir. Hep birlikte mücadele edeceğiz ve hep birlikte kazanacağız. Selam olsun Kartal’da umudu büyütenlere. Selam olsun Dünya’nın ve Türkiye’nin ortak geleceğine!”