Sabahın ilk ışıkları ile uyanıyorsun ve dilinde sabah keyfiyle bir umut türküsü çınlatıyorsun.
Kitabın, yazılarını yazdığın bilgisayarın, güneş gözlüğün ve plaj çantanla beraber kumların üzerinde o huzurlu yürüyüşünü yapıp kendine uygun olan şezlong arayışına geçiyorsun.

/Zaman onun için çok değerlidir günü verimli geçirmesi için sabahları erken kalkar ve dakik bir insan olduğu için zamanı doğru kullanma konusunda oldukça iyiydir/

Tabiri caizse “Güneşi önce kadınlar doğurur” sözü tam ona göreydi. Güneşten önce kalkmayı çok severdi, güneşten öncede kalkardı..
Güneş doğmadan önce güneşi doğurmayı severdi.
Çayını demleyip termosa koyardı. Milli içeceği olan çayı olmadan güne başlamayı hakaret olarak sayardı..
Çay önemli 🙂
Sahile doğru yaklaştığı çoğu zamanlarda güneş henüz doğmamış olurdu.
Gözü hep güneşin doğacağı yönde olurdu.
Ve evet güneş tüm güzelliği ile selamlıyordu onu. Parlak turuncu henüz tam doğmamış hali ile ona gülümsüyordu. Sanırım içten gülümsemesine karşılık veriyordu. Güneş erken kalkmasını biraz kıskanmış olabilir ama yine de bu durumdan mutlu görünüyordu çünkü onca tembel insana karşı erkenden kalkıp onu selamlamaya gelmişti. Bu güneş için mutluluk kaynağı olmalıydı. Güzelliğini ve zerafetini görmek için ondan önce kalkan bir kadın..

Güneşin Palmiye ağaçları arasında yavaş yavaş yükselişini ve denize yansıyan turuncu-sarımsı yansımasını seyredalardı. Sonra biranda aklına bu anı ölümsüzleştirmesi gerektiğini hatırlar ve hemen telefonuna sarılırdı.
Bu güzellik hiçbir kareye sığdırılamazdı ama arşivlerde yer almalıydı. Hem anılar ancak böyle yad edilebilirdi.
Kitabını okuduktan sonra sabahın serinliğiyle denizin keyfini çıkarmak için yüzmeye koyulurdu.

Bu hayatı yaşamasını biliyordu ve hakediyordu.
Onun gibi olmanız dileğiyle..

%d blogcu bunu beğendi: