HDP Hakkari’ye yürüyüşle giriş yaptı

HDP Hakkari’ye yürüyüşle giriş yaptı
Yayınlama: 14.06.2020

 “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü” kapsamında Hakkari’de kitlesel karşılanan HDP, kente yürüyüşle girdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Darbeye karşı demokrasi yürüyüşü” kapsamında yarın Hakkari’den Ankara’ya başlatılacak yürüyüş kapsamında Hakkari’ye ulaştı.

GENÇLİK KÖPRÜSÜ’NDE FOTOĞRAF ÇEKİLDİLER

Van’dan Hakkari’ye doğru yola çıkan konvoy, Hakkari girişinde bulunan 68 kuşağının öncülerinden Deniz Gezmişlerin inşa ettiği Gençlik Köprüsü’nde toplu fotoğraf çekti.

Aralarında partinin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DTK Eşbaşkanı Burdan Öztürk, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce, ESP Eş Genel Başkan Yardımıcısı Beycan Taşkıran, HDP MYK ve PM üyeleri, milletvekilleri,  bulunduğu heyet, kent girişinde partililer tarafından alkışlar ve zılgıtlarla karşılandı.

YÜRÜYÜŞ İLE KENTE GİRİLDİ

Sancar, partililerle birlikte alkışlar ve sloganlar eşliğinde kente yürüyüşle girdi. Kent merkezine oluşturulan konvoy ile giriş yapan partililer, yol boyunca halk tarafından coşkuyla karşılandı. Daha sonra partinin il binasına geçen heyet, burada yarın gerçekleştirilecek yürüyüş ile ilgili son planlamayı yaptı.

Burada istişarelerde bulunan Sancar, kent halkına ve partisinin il örgütüne teşekkür etti.

Yapılan planlama ardından partililer ev ziyaretleri gerçekleştirecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.