HDP: Van’daki saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz

HDP: Van’daki saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz
Yayınlama: 15.05.2020

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar, Van’ın Özalp ilçesindeki belediye aracına yapılan silahlı saldırıyı kınadı.


HDP Van’ın Özalp ilçesi Mehmetalan (Memedalan) Mahallesi yakınlarında belediye ait bir araca  yapılan silahlı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar imzası ile yapılan açıklamada, “Van’ın Özalp ilçesinde, Vefa Destek Grubu’ndan 2 kişinin hayatını yitirmesiyle sonuçlanan saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Van’ın Özalp ilçesinde, Vefa Destek Grubu’ndan 2 kişinin hayatını yitirmesiyle sonuçlanan saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz. Öncelikle hayatını yitirmiş olanlara rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı yurttaşa da acil şifa diliyoruz. Toplumsal dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz korona virüs salgını döneminde yaşanan bu saldırı asla kabul edilemez. HDP olarak bu toprakların her bir karışının huzur ve barış içinde yaşanabilir hale gelmesi için hem demokratik siyasette hem de toplumsal alanda yapılması gerekenleri yerine getirmedeki kararlı duruşumuzu sürdüreceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.” (MA) 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.