İletişim Başkanlığı: Bakanımız Soylu’nun istifası kabul edilmemiştir

İletişim Başkanlığı: Bakanımız Soylu’nun istifası kabul edilmemiştir
Yayınlama: 12.04.2020

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, “Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir” denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiğini duyurması ardından konuya ilişkin resmi hesaptan açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı ‘uygun bulmadığı’ kaydedilerek, “Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir” denildi.

Açıklamanın devamında ise, “15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.