Kemal Kılıçdaroğlu: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen

Kemal Kılıçdaroğlu: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen
Yayınlama: 21.03.2023

Kılıçdaroğlu, AFAD’ın Ankara’daki merkezinde evrak bölümünde çıkan şüpheli yangın üzerine paylaşımda bulundu. CHP lideri, “Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Maraş merkezli depremlerin ardından güvenilirliği sorgulanan ve çokça eleştirilen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Ankara’daki merkezinde çıkan şüpheli yangına ilişkin paylaşım yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, evrakların bulunduğu bölümde çıkan yangına ilişkin, “Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen:)” dedi.

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın ulaştığı bilgilere göre, Çankaya Dumlupınar Bulvarı üzerinde bulunan AFAD’ın muhasebe/evrak bölümünde saat 05.00 sıralarında bir yangın çıktı. Saat 05.11’de olay yerine ulaşan itfaiye, 3 katlı binanın giriş katındaki yangını söndürdü. Olayda herhangi bir yaralanma meydana gelmedi. Yangın sonucunda bazı evrakların zarar gördüğü öğrenildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yangını şüpheli bularak soruşturma başlattı. İtfaiyenin yanı sıra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme Ekipleri de yangının çıktığı bölümde incelemelerde bulundu.

Savcılık, polise güvenlik kamera kayıtlarına el konulması talimatı vererek, görüntülerin incelenmesini istedi. Özellikle evrak bölümünden ayrılan son kişilerin şüpheli olarak ifadesinin alınması talimatı verildi. Ayrıca olayı gören AFAD görevlileri tanık olarak dinlenecek. Polisler ayrıca, yangının çıktığı bölümdeki evrakların ne tür belgeler olduğunu da araştırıp rapor hazırlayacak.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TEPKİ

Evrakların bulunduğu bölümde çıkan yangına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen:)” dedi.