Kılıçdaroğlu, Memur Teoman’ı ziyaret etti: ’15 Mayıs’tan sonra çok daha güzel yerlerde olacak’

Kılıçdaroğlu, Memur Teoman’ı ziyaret etti: ’15 Mayıs’tan sonra çok daha güzel yerlerde olacak’
Yayınlama: 20.04.2023

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Rıza Sarraf’tan rüşvet almayı reddetmesiyle ‘Memur Teoman’ olarak tanınan Teoman Coşkun Dudak’ı ziyaret etti.

 Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçim öncesi yaptığı ziyaretlerine devam ediyor. Kılıçdaroğlu bugün İzmir’de, 17-25 Aralık sürecinde “Rıza Zarrab’dan rüşvet almaması” üzerine kamuoyunda ‘memur Teoman’ olarak bilinen Teoman Coşkun Dudak’ı evinde ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Memur Teoman, 15 Mayıs’tan sonra çok daha güzel yerlerde olacak. Devletin itibarını ve saygınlığını koruyan, devleti için çalışan bir memur olarak görevini sürdürecek” diye konuştu.

‘BU KİŞİYE SAHİP ÇIKMAK DEVLETE SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR’

Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün devleti için çalışan, yolsuzluklara boyun eğmeyen, haksızlıklara karşı duran bir devlet memurunu ziyaret ettim. Memur Teoman’ı ziyaret ettim. Saygın bir kişi. Kendisine teklif edilen rüşvetleri almadığı için ikinci sınıf muamelesi gören bu kişiye sahip çıkmak devlete sahip çıkmak demektir.

Memur Teoman’ı ve ailesini ziyaret etmek benim için çok güzel bir olay. Memur Teoman 15 Mayıs’tan sonra çok güzel yerlerde olacak. Devletin saygınlığını koruyan devleti için çalışan bir memur olarak görevini sürdürecek.,

‘SÖZDE MEMURLARA SESLENMEK İSTERİM…’

Şu anda devletin içinde olup devlet memuru değil de parti memuru gibi davranan, her türlü yolsuzluğa bulaşan, 15 Mayıs’tan sonra acaba belgeler Bay Kemal’in eline geçer mi diye belge imha etmeye kalkan sözde memurlara da seslenmek isterim.

Hangi belgeyi yok ederseniz yok edin, Bay Kemal mutlaka o yolsuzlukların izini bulacaktır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının onların burnundan fitil fitil getirecektir. Bize Memur Teoman gibi devlete sahip çıkan, aldığı maaşın hakkını veren kişilere ihtiyacımız var.

Parti memuru olup da adı yolsuzluklara bulaşan kişilerle bizim işimiz yok. Bunları devlet kademelerinden tasfiye etmek de bizim görevimiz. Bütün memur Teomanlara, devleti için, ülkesi, vatandaşları için çalışanlara, onların haklarını teslim edenlere İzmir’den selam olsun diyorum.

Reza Zarrab adamlarına gümrükten malı geçiremediniz, istediği kadar rüşvet verin diyor. Konuşma şöyle bitiyor. Memur Teoman rüşvet almayınca Reza Sarrab şunu söylüyor: Teoman’a neler ne vaatler, yok ama yok adam almıyor.

Namuslu, dürüst adama sahip çıkmak Bay Kemal’in görevi…”

MEMUR TEOMAN KİMDİR?

Atatürk Havalimanı (AHL) eski Kargo Müdür Yardımcısı Teoman Coşkun Dudak’ın ismini Türkiye, 17 Aralık soruşturması kapsamında Rıza Sarraf’ın Rüçhan Bayar ile yaptığı konuşma sonrası duydu. Tapelere göre Sarraf, kendisinden rüşvet almayan Dudak için Bayar’a, “Teoman’a neler yaptım, ne vaatler ne şeyler. Yok yok adam almıyor” diye yakınmıştı.

Bu konuşmalardan sonra Dudak, ‘Memur Teoman‘ olarak özellikle sosyal medyada gündem olmuştu. Bu olayın ardından Teoman Coşkun Dudak’ın İstanbul’dan Gaziantep’e tayini çıktı. Dudak, sürüldüğü iddialarının doğru olmadığını söyleyerek, “Mevzuat gereği sekiz yılımı tamamladığım için Gaziantep’e tayin edildim. Gaziantep her arkadaşımın gönüllü isteyeceği yerdir” açıklamasını yapmıştı. Sarraf’ın Gana’dan Türkiye’ye getirdiği 64.5 milyon dolarlık 1.5 ton altın için sahte evrak verildiği, ‘Memur Teoman‘ın tutanağı sayesinde devletin kasasına 57 milyon lira girdiği ortaya çıkmıştı.