Korucular bir aileye saldırdı: 6 yaralı

Korucular bir aileye saldırdı: 6 yaralı
Yayınlama: 16.05.2024

AMED – Hazro’da korucular Dolan ailesinin iş yerlerine saldırarak 6 kişiyi darp etti. 

Amed’in Hozro ilçesine bağlı Çarşıbaşı Mahallesinde korucular Dolan ailesinin dernek ve iş yerine saldırdı, 6 kişiyi darp etti. Yaşanan saldırıda yaralanan Veysi Cansevgili, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesine kaldırılırken Halil Taşkesen ise Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Öte yandan darp edilen  Seçkin Dolan, Şahabettin Dolan, Senan Dolan ve Sayın Çiçek de kendi imkanları ile evde tedavilerini sürdürüyor. 

Konuya dair bilgi veren Dolan ailesinden Tayfun Dolan, korucuların Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) üyesi oldukları için kendilerine saldırdığını iddia ederek yaşananlara ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Öğlen saatlerinde korucular yolda geçtikleri sırada küçük çocukların arabalarına taş attığını iddia ederek gerginlik çıkardılar. Yaşanan gerginlikte insanlar araya girerek olay çözüldü. Biz de barıştık. Biz de aile derneğimizde oturmaya gittik. Aradan geçen 3 saate aynı aileden bir araba hızla önümüzden geçerek durdu. Bize, ‘Niye yan bakıyorsun’ diyerek tartışma başlattı. Tartışmanın sürmesi üzerine çağırdığı diğer 15 araçla gelen kişilerle birlikte bize saldırdılar.”

Yaralıların tedavisi devam ederken Dolan ailesi yaşanan saldırıya ilişkin Hazro İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek suç duyurusunda bulundu.