Takip edildiğini belirterek savcılığa başvurmasına rağmen önlem alınmaması üzerine 6’sı korucu toplam 7 kişinin çekiç, sopa ve demir çubuklu saldırısına uğrayan Ekrem Çelebi, yaşam mücadelesi veriyor. 

Diyarbakır’ın Çinar ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle karşı karşıya gelen taraflar, kadastro ekipleri tarafından yapılan tespite itiraz sonucunda mahkemelik oldu. Arazi anlaşmazlığı nedeniyle davacı olan taraflardan Ekrem Çelebi, davalı ve korucu olan karşı tarafın saldırısına uğradı. Eylül ayında Ekrem Çelebi ve korucu olan Ramazan Tüfek, Sabahattin Deniz, İsmail Deniz ile Nusrettin Deniz arasında tartışma yaşandı. İlçeye bağlı Comceli Mahallesi’nde yapılan arazi keşfi sırasında iki taraf arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle davacı olan Ekrem Çelebi, korucular tarafından takibe alındı. 

ÇEKİÇLİ SALDIRIYA UĞRADI 

2 ay boyunca korucular tarafından takip edilen Çelebi, 28 Kasım Pazartesi günü saat 09.00’dan ilçeden çıkıp Diyarbakır’a geldikten sonra 09.30’da İlçe Otogarı’nda kalabalık bir grubunun saldırısına uğradı. Korucu ve korucu yakınlarının demir çubuk, sopa, silah dipçiği ve çekiçli saldırısına uğrayan Ekrem Çelebi, başına aldığı darp sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Çelebi’nin yoğun bakımda tedavisi devam ederken, 29 Kasım’da beyin ameliyatı geçirdi. Başına aldığı çekip darbeleri sonucu kafa kemiği beynine saplanan Çelebi’nin hayati tehlikesinin olduğu belirtildi. 

ÖLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜP BIRAKTILAR 

Dün gece hastanede polislerce ifadesi alınan Ekrem Çelebi, fotoğraflardan kendisine saldıran kişileri tespit ederek, saldırganların son çekiç darbesinden sonra yere yığıldığını ve yerdeyken bir kişinin, “tamam öldü” dedikten sonra dağıldıklarını belirtti. 

SALDIRGANLAR GÖZALTINA ALINMADI 

Çelebi’nin yakınları ise çevredeki güvenlik kameralarından aldıkları görüntüler ile emniyete giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü görüntülerden yola çıkarak saldırgan koruculardan 6’sından 4’ünü tespit etti. Ancak görüntülere ve tespite rağmen korucu Ramazan Tüfek, Sabahattin Deniz, İsmail Deniz ile Nusrettin Deniz henüz gözaltına alınmadı. 

SALDIRIDAN ÖNCE SAVCILIĞA BAŞVURMUŞ 

Saldırıdan bir hafta önce müvekkili Ekrem Çelebi’nin Çınar Savcılığı’na giderek, takip edildiğini ve can güvenliğinin olmadığını belirttiğini ifade eden Avukat Fatih Aslan, “Davacı olduğu korucular hakkında şikayette bulunmasına rağmen şikayeti işleme konulmadı. Onunla birlikte birkaç mahalleli de Çelebi’nin can güvenliğinin olmadığını söyleyerek koruma talebinde bulunuyor. Ancak önlem alınmıyor. Yasal hakkını kullanan müvekkilim Ekrem Çelebi’ye yapılan bu insanlık dışı saldırının şüphelileri ile ilgili görüntü kayıtlarının olması ve Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından şüphelilerin teşhisinin yapılmasına rağmen saldırganların gözaltına dahi alınmaması açıkça hukuka aykırıdır. Şüphelilerin müvekkilimi öldürme kastı ile darp ettikleri görüntülerden açıkça  anlaşılmaktadır. Biran önce şüphelilerin gözaltına alınması için yetkililerin gerekli işlemleri yapması gerekiyor” dedi. (MA)

%d blogcu bunu beğendi: