Mendil satan çocuğu istismar etti mahkemede ‘aklımı yitirdim’ dedi

Mendil satan çocuğu istismar etti mahkemede ‘aklımı yitirdim’ dedi
Yayınlama: 11.06.2020

Van’da mülteci bir çocuğa cinsel istismarda bulunan bir kişi, yargılandığı davanın ilk duruşmasında akli dengesini yitirdiğini, hiçbir şeyi hatırlamadığını iddia etti.


Van’ın İpekyolu ilçesi Beşyol Caddesi’nde 12 Kasım 2019 tarihinde mendil satan 12 yaşındaki B.H. adlı mülteci bir çocuğa cinsel istismarda bulunan ve olayın ardından tutuklanan H.C. hakkında ‘Çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismar’, ‘Tehdit’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından iddianame hazırlandı.

İddianamenin mahkemece kabul edilmesinin ardından davanın ilk duruşması görüldü. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya avukatlar katılırken, sanık H.C. ise tutulduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık H.C., geçirdiği bir kaza sonrası akli dengesini yitirdiğini, bu nedenle yaptığı hiçbir şeyi hatırlamadığını ileri sürdü. H.C.’nin savunmasının ardından avukatlar da savunma yaptı.

Sabvunmanın ardından kararını açıklayan mahkeme,  H.C.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 3 Eylül’le erteledi. (Mezopotamya Ajansı) 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.