Mersin’de seçim startı: Yeşil Sol Parti başaracak

Mersin’de seçim startı: Yeşil Sol Parti başaracak
Yayınlama: 31.03.2023

MERSİN – Mersin’de düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile seçim startı verilirken, Yeşil Sol Parti’nin başarısıyla halkların yaşayacağı zafere dikkat çekildi.  

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ile seçime girecek olan Halkların Demokratik Partisi (HDP), Mersin’de seçim startını verdi. HDP il binasında yapılan toplantıya, bileşen partilerin temsilci ve üyeleri katıldı. Toplantıda, seçim sürecinde yapılması gerekenler değerlendirildi. 

‘HALKLARIMIZLA ZAFER YAŞAYACAĞIZ’

Toplantının açılışında konuşan HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimin Türkiye açısından son derece kritik bir önem taşıdığını ifade ederek, “HDP olarak yaşadığımız baskılar bu seçim sürecinde bile sürmektedir. Partimiz seçime gidilen bu kritik süreçte kapatılma-kapatılmama muğlaklığıyla karşı karşıya bırakıldı. Ama biz her dönemde olduğu gibi halklarımızın gücü ve tarihsel birikim ve tecrübemizle bu yönelimlere karşı alternatifimizi oluşturmuştuk. Geçtiğimiz günlerde de Yeşil Sol Parti ile seçime girme kararımızı Eş Genel Başkanlarımız kamuoyuna duyurmuştu. Bu seçim bizler için büyük önem atfediyor. Kayyum zihniyetine, kadın kazanımlarını yok sayanlara, demokrasiyi hiç edenlere, özgürlükleri tanımayanlara, dilleri, kimlikleri, inançları ötekileştirenlere karşı güçlü bir örgütlenme ve gönül dayanışmasıyla Mersin’in her köşesinde sahada olacağız. 14 Mayıs gecesi, Yeşil Sol Parti’nin başarısıyla halklarımızla zaferi yaşayacağız” dedi.

Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti.