Mustafa Sarıgül’e Meclis’te yumruklu saldırı

Mustafa Sarıgül’e Meclis’te yumruklu saldırı
Yayınlama: 25.07.2023

22. Dönem ANAP Milletvekili Turan Tüysüz, Meclis’te CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e yumruk attı. Tüysüz, basın mensuplarının olaya ilişkin sorularına yanıt vermedi.

 CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e, Meclis kulisinde yumruklu saldırı gerçekleşti.

22. Dönem ANAP Milletvekili Turan Tüysüz’ün yumruk atan isim olduğu iddia edildi. Saldırı gerçekleştiren kişinin korumalar tarafından dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

Sarıgül’e yumruk atan Tüysüz, basın mensuplarının konuya ilişkin sorularına yanıt vermedi.

Saldırı sonrası Meclis’te basın mensuplarına açıklama yapan Sarıgül, “Bu parlamentoda bunların olması, konuşulması hoş bir şey değil. Bugün Türkiye’nin gündeminde olağanüstü bir seçim var iken böylesine bir talihsiz olayla karşı karşıya kalmak beni son derece üzmüştür” dedi.

“Geçmiş dönem milletvekilliği yapmış bir arkadaşımızın nerede, ne konuşacağını bilmemesini de büyük bir üzüntüyle karşılıyorum” diyen Sarıgül, “Her zaman barıştan yana, sevgiden yana, hak arayan insanların yanında olan bir arkadaşınız olarak parlamentoda böylesine bir olayın tecelli etmesi beni son derece üzmüştür. Umarım bundan sonra yüce parlamento çatısı altında böyle bir olay olmaz” ifadelerini kullandı.

TUTAN TÜYSÜZ KİMDİR?

Turan Tüysüz, 2002 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şanlıurfa milletvekili seçildi. 2005 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etti ve Anavatan Partisi’ne katıldı. İhraç isteminin nedeni o dönem Sarıgül ile hareket etmesi olarak gösterildi.