ÖHD, depremzedelerin haklarına ilişkin broşür dağıttı

ÖHD, depremzedelerin haklarına ilişkin broşür dağıttı
Yayınlama: 28.03.2023

ANTEP – İslahiye’de broşür dağıtarak depremzedelerin hukuki haklarına yönelik bilgilendirme çalışması yapan ÖHD’li avukatlar, “Halkımızla dayanışma içerisinde olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Antep Şubesi heyet olarak depremzedelerin yaşadığı sorunlara ilişkin İslahiye ilçesinde broşür dağıtarak, bilgilendirme çalışması yürüttü. ÖHD’liler İslahiye ilçe merkezinde bulunan çadır kentlerde yurttaşlara broşür dağıttıktan sonra İslahiye’ye bağlı mahallelerde de halkı bilgilendirdi.

Yaptıkları çalışmalara ilişkin konuşan ÖHD’li avukat Bülent Duran, depremde insanların devlet tarafından kaderlerine terk edildiğini ifade etti. Yaşananları vahşet olarak nitelendiren Duran, yaptıkları çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “Biz ÖHD olarak depremde ve sonrasında insanların yaşadığı vahşetten mağdur olmaması için bilgilendirme broşürü hazırladık. Hukuki süreç açısından nelerin yapılması gerektiğine dair bilgilendirmeler var.  Ayrıca depremde mağdur olan yurttaşlarımızın maddi ve manevi anlamda mağduriyetin giderileceği yol ve yöntemler yer alıyor.”

‘DAYANIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ’

ÖHD olarak depremin yaşandığı bütün bölgelerde bu çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Duran, ÖHD Antep Şubesi olarak İslahiye’de broşürleri dağıtarak bilgilendirme çalışması yaptıklarını ve bundan sonraki süreçte de dayanışma içerisinde olmayı sürdüreceklerini söyledi.