Önce sıcaklık rekoru, sonra sağanak: Mevsim normallerini alt üst eden sıcaklıklar nasıl olacak?

Önce sıcaklık rekoru, sonra sağanak: Mevsim normallerini alt üst eden sıcaklıklar nasıl olacak?
Yayınlama: 27.07.2023

Çöl sıcaklıklarının ardından sağanak yağmurla birlikte sıcaklık mevsim normallerinin altına düştü. Sıcaklık yarın da mevsim normallerinin altında devam edecek. Hafta sonundan itibaren ise mevsim normallerine dönüş bekleniyor.

 Türkiye’yi etkisi altına alan çöl sıcakları devam ederken bugün Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa, Eskişehir, Çankırı, Kars, Ardahan, Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun’un doğusu, Kütahya’nın kuzey çevreleri, Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış gerçekleşti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre bugün sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyretti. Hava sıcaklıkları yarın da mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyredecek.

HAFTA SONUNA DİKKAT!

Fakat Meteoroloji’nin aylık tahmin raporuna göre, sıcak havaların geri gelmesi uzun sürmeyecek. Hafta sonundan itibaren hava sıcaklıkları Türkiye genelinde tekrar mevsim normallerini bulacak.

Hafta sonundan sonra ise yer yer parçalı bulutlu seyreden hava, yerini tamamen güneşli havaya bırakacak. (HABER MERKEZİ)

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ