Sancar’dan Urfa’da seçim ziyaretleri

Sancar’dan Urfa’da seçim ziyaretleri
Yayınlama: 29.04.2023

URFA – HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, aday olduğu Urfa’da işçileri ve esnafları ziyaret etti, Arap halkının temsilcileriyle bir araya geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Partisi) Riha Milletvekili Adayı Mithat Sancar, Urfa’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Sancar’a Yeşil Sol Parti Riha milletvekili adayları eşlik etti. Sabah erken saatlerde Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) çalışan emekçileri ziyaret eden Sancar, fabrikada işçilerle kahvaltı yaptı ve emekçilerin sorunlarını dinledi. Yaklaşan 1 Mayıs dolayısıyla işçilerin bayramını kutlayan Sancar, örgütlü mücadeleyi büyüterek, kazanacaklarını söyledi.

BALIKLIGÖL’DE ESNAF ZİYARETİ

OSB’nin ardından Balıklıgöl esnafını ziyaret etmek için Eyyübiye ilçesine geçen Sancar, Halil-ü Rahman makamını ziyaret etti. Burada dua okuyan Sancar, daha sonra Ayn-ı Zeliha Gölü’nü gezdi. Buradaki esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen Sancar, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekti. Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği Sancar, birlik ve dayanışma vurgusu yaptı.

ARAPLARLA BİR ARAYA GELDİ

Balıklıgöl programından sonra Zahireciler Borsası’na geçen Sancar, burada Anadolu Araplar Derneği’nden Arap halkının ileri gelenleriyle bir araya geldi. Arap halkının temsilcileriyle görüşen Sancar, seçimlerde bir olmanın önemine dikkat çekti.